V průběhu soutěže o pořadí družstev rozhoduje průběžná tabulka.
- rozdíl zápasových bodů ze všech utkání
- rozdíl setů ze všech utkání
Po skončení základní části soutěže rozhoduje konečná tabulka.
V případě rovnosti bodů rozhoduje o umístění na kterémkoli místě:
- vyšší počet tabulkových bodů ze vzájemných utkání
- vyšší rozdíl zápasových bodů ze vzájemných utkání
- vyšší rozdíl setů ze vzájemných utkání
- vyšší rozdíl míčů ze vzájemných utkání
- ve stejném pořadí ze všech utkání
- los
Tabulka jarní části soutěže
                             Utkání         Zápasové            
  družstvo       Celkem + -  body +   body - rozdíl    Body celkem
1. TJ Dynamo Pardubice "B" 3 3 0 18 3 15 6
2. Kučerka - Hůrka "B"   3 3 0 17 4 13 6
3. NK Libišany "A"   4 3 1 18 10 8 6
4. TJ Sokol Čeperka   4 3 1 17 11 6 6
5. Sokol Dolní Ředice   3 2 1 9 12 -3 4
6. NC Němčice   4 1 1 12 16 -4 2
7. NTK Sokol Lázně Bohdaneč 2 1 1 5 9 -4 2
8. TJ Sokol Mnětice "B"   4 1 3 12 16 -4 2
9. NC ROTR Pardubice   3 0 3 5 16 -11 0
10. SKDH Trnová "B"   4 0 4 6 22 -16 0
Okres II. třída 20.05.2018
1 TJ Sokol Mnětice "B"   TJ Sokol Čeperka   3 : 4  
1 TJ Dynamo Pardubice "B" NK Libišany "A" 4 : 3
1 NTK Sokol Lázně Bohdaneč SKDH Trnová "B" 4 : 3
1 NC Němčice Sokol Dolní Ředice 3 : 4
1 NC ROTR Pardubice   Kučerka - Hůrka "B"   1 : 6  
2 TJ Sokol Čeperka   NC ROTR Pardubice   6 : 1  
2 Kučerka - Hůrka "B" NC Němčice 5 : 2
2 Sokol Dolní Ředice NTK Sokol Lázně Bohdaneč : odloženo
2 SKDH Trnová "B" TJ Dynamo Pardubice "B" 0 : 7
2 NK Libišany "A"   TJ Sokol Mnětice "B"   5 : 2  
3 NK Libišany "A"   TJ Sokol Čeperka   4 : 3  
3 TJ Sokol Mnětice "B" SKDH Trnová "B" 5 : 2
3 TJ Dynamo Pardubice "B" Sokol Dolní Ředice 7 : 0
3 NTK Sokol Lázně Bohdaneč Kučerka - Hůrka "B" 1 : 6
3 NC Němčice   NC ROTR Pardubice   4 : 3  
4 TJ Sokol Čeperka   NC Němčice   4 : 3  
4 NC ROTR Pardubice NTK Sokol Lázně Bohdaneč : odloženo
4 Kučerka - Hůrka "B" TJ Dynamo Pardubice "B" : odloženo na 27.5.
4 Sokol Dolní Ředice TJ Sokol Mnětice "B" 5 : 2
4 SKDH Trnová "B"   NK Libišany "A"   1 : 6  
5 SKDH Trnová "B"   TJ Sokol Čeperka     :    
5 NK Libišany "A" Sokol Dolní Ředice :
5 TJ Sokol Mnětice "B" Kučerka - Hůrka "B" :
5 TJ Dynamo Pardubice "B" NC ROTR Pardubice :
5 NTK Sokol Lázně Bohdaneč NC Němčice     :    
6 TJ Sokol Čeperka   NTK Sokol Lázně Bohdaneč   :    
6 NC Němčice TJ Dynamo Pardubice "B" :
6 NC ROTR Pardubice TJ Sokol Mnětice "B" :
6 Kučerka - Hůrka "B" NK Libišany "A" :
6 Sokol Dolní Ředice   SKDH Trnová "B"     :    
7 Sokol Dolní Ředice   TJ Sokol Čeperka     :    
7 SKDH Trnová "B" Kučerka - Hůrka "B" :
7 NK Libišany "A" NC ROTR Pardubice :
7 TJ Sokol Mnětice "B" NC Němčice :
7 TJ Dynamo Pardubice "B" NTK Sokol Lázně Bohdaneč   :    
8 TJ Sokol Čeperka   TJ Dynamo Pardubice "B"   :    
8 NTK Sokol Lázně Bohdaneč TJ Sokol Mnětice "B" :
8 NC Němčice NK Libišany "A" :
8 NC ROTR Pardubice SKDH Trnová "B" :
8 Kučerka - Hůrka "B"   Sokol Dolní Ředice     :    
9 Kučerka - Hůrka "B"   TJ Sokol Čeperka     :    
9 Sokol Dolní Ředice NC ROTR Pardubice :
9 SKDH Trnová "B" NC Němčice :
9 NK Libišany "A" NTK Sokol Lázně Bohdaneč :
9 TJ Sokol Mnětice "B"   TJ Dynamo Pardubice "B"   :