1.liga - 28.5.11 Bělá - Žďár 6:2

D. Čukan pkeUa - 30.05.2011 11:03

Nahlásit

Sestavy:
- domácí 1D J.Kapitola, D.Rožek / 2D Golda, Červinka (Kašpar) / 3D M.Rožek, M.Kapitola / 1T Červinka, Rabas, D.Rožek (Kašpar) / 2T J. Kapitola, M.Rožek, Golda(Remeš) / S Golda
- hosté 1D Srba, Paul / 2D Hron, Krátký / 3D Sobotka, Nejedlý D. (Staněk) / 1T Staněk, Nejedlý D., Hron / 2T Krátký, Paul, Srba (Nejedlý L., Sobotka) / S Hron

Vývoj skóre: 1:0 (7:10,10:7,10:8), 1:1 (8:10,5:10), 2:1 (10:7,10:8), 3:1 (10:2,10:5), 4:1 (10:5,10:5), 4:2 (9:10,7:10), 5:2 (10:3,10:7), 6:2 (8:10,10:5,10:8).

Od začátku sezony nám chybí M. Petr, hosté byli oslabeni mnohem citelněji - Průchu, Vrabce a Hochmana neměli kým rovnocenně nahradit. Podmáčený kurt a drobný hustý déšť nás vyhnal do haly v Chrasti.
Oslabení nebylo na výkonu hostí na začátku utkání znát, ale při nepříznivém vývoji skóre přišlo jakési odevzdané smíření se s osudem.
Do 1D-1D vlétli hosté s větším nasazením a I. set byl jasně v jejich režii. Pak domácí tahouni museli zabojovat a až ve druhé půlce II. setu otočili průběh pro sebe. Ve III. šli hosté do dvoubodového vedení, ale po tajmu jsme snížili a Jirkovým blokem srovnali. Po svém tajmu šli hosté ještě jednou do vedení, ale při 8:8 David chytil a proměnil a druhý Jirkův blok zápas ukončil (na to, že to byla "nouzově slepená" sestava, nás hosté potrápili až příliš). Ve 2D-2D byl I. set celkem vyrovnaný, pro soupeře se zlomil až dvěma špatnými náhrami domácích v závěru, což hosté precizně a v pohodě využili. Úvod II. setu jsme měli mizerný, pustili jsme soupeře do tříbodového náskoku a ani točení sestavou už ho nedokázalo přibrzdit. Na rozdíl od utkání na půdě soupeře nám však vyšly trojice. V 1T-1T hosté ještě statečně vzdorovali a "kousali", ale domácí trojka tentokráte udělala minimum chyb a šli jsme do vedení. To navýšila v 2T-2T Jirkova trojka, která soupeři "vyprášila kožich". Ani v 3D-3D domácí hostující sestavu nešetřili a po vyrovnaném úvodu drželi zápas jasně pod kontrolou (oba kluci zahráli výborně a téměř bezchybně). Hosté spoléhali na jistý bod v S-S, ale Karel (možná pod vlivem nepříznivého stavu) kazil víc, než je obvyklé a Honza zahrál výborně, takže trápil favorita až do koncovky I. setu - při 9:9 však (z nadměrné snahy?) netrefil dobře smečovaný servis a byl z toho aut. I v II. setu oba kluci hráli výborně a byly k vidění vynikající zákroky a výměny. Set pro sebe rozhodl Karel o trošku lepší přípravou svých útoků - byl to ale oboustranně vynikající duel. Odvety trojic jsme však zvládli opět stoprocentně. V 1T-2T byl I. set na "jednu branku", výborně zahrál na bloku L. Kašpar, který šel od začátku místo Červy. I když ve II. setu soupeř zvýšil své usilí, nepovedlo se mu rozjeté domácí zastavit. Až v posledním duelu 2T-1T hosté získali jediný trojkový set, když Milošovi "odešlo" pole a musel jsem ho střídat. Pak už kluci získali nad zápasem kontrolu a bylo hotovo.
Asi dvacítka fandů (složená většinou z rodinných příslušníků a potomků) byla s výsledkem i předvedenou hrou spokojena.
Utkání řídili sudí Blaha a Lokaj a zvládli to až na pár "tradičních" zaváhání a nejistot velmi dobře.
Hodnocení trenéra:
S výsledkem utkání jsem velice spokojen, máme lepší vzájemný zápas. Soupeř byl příliš oslaben, aby mohl víc vzdorovat, takže jsem mohl nechat zahrát celou lavičku. Potěšila mě výrazně zlepšená hra trojic.